Review by Pat

2 Comments

"Niezgodna" - Veronica Roth.

Pierwsza część trylogii „Niezgodna” V. Roth to moim zdaniem jedna z najlepszych książek jakie kiedykolwiek czytałam. Zaczyna się dość spokojnie ,jednak z każdą stroną dzieje się coraz więcej, cały czas występują różne zaskakujące zwroty akcji, o których nawet nie pomyślałam. Książkę przeczytałam w 3 dni, pomimo różnych spraw ,które miałam wtedy na głowie. Jednym słowem, nie mogłam się od niej odciągnąć. Dobrze ,że to była już końcówka roku szkolnego i nie musiałam się uczyć :D.

Niezgodna” opowiada o przyjaźni – w bardzo ciężkim okresie dla bohaterów. Przyjaciele i wrogowie muszą między sobą rywalizować ,aby nie zostać bezfrakcyjnymi, co równa się automatycznie z biedą i zesłaniem na łaskę innych. Cały czas, starają się udoskonalić siebie ,swoje umiejętności, a w przypadku naszej bohaterki również nie ujawnić pewnego sekretu, który mógłby stać się przyczyną jej śmierci.

Książkę przeczytałam w napięciu, ponieważ martwiłam się o losy bohaterów oraz dlatego, że bardzo się z nimi zżyłam i utożsamiałam. Czytając powieść ,nie ma miejsc przez które (jak ja to mówię) trzeba przebrnąć, żeby dojść do ciekawych momentów.

Nie wiem jak wy ,ale ja zakochałam się w Cztery! *UWAGA SPOJLERY * Jest to wspaniały młody mężczyzna, który troszczy się o Tris! Czytając, dokładnie widać jak on ją kocha. I te wzruszające momenty, gdy zostają rozdzieleni ,albo ona budzi go spod wpływu serum. Po prostu się wtedy rozpływałam i rozklejałam :'). *KONIEC*

Przyznam, że już zaczęłam czytać 2 część trylogii. „Zbuntowana” również pełna jest zwrotów akcji ,za co kocham po prostu autorkę! Przez nią staję się prawdziwym molem ,któż nie umie skończyć czytać :D

Polecam tą książkę wszystkim ,którzy oczekują ,ze książka wbije ich w fotel. Natomiast, nie polecam filmu na jej podstawie. Omijają oni wiele ważnych postaci, wiele ważnych wątków, a nawet całkowicie zmieniają poszczególne sceny. Pewnie gdyby nie fakt ,że przeczytałam książkę, film by mi się spodobał. Jednak bardzo nie lubię, gdy ekranizacja sporo różni się od powieści.


Ogólna ocena: 9/10  


A Wy , co sądzicie o tej trylogii?
Który bohater podoba się Wam najbardziej? 
Czekam na Waszą opinię w komentarzach :3


You may also like

2 komentarze:

 1. Jedna z moich ulubionych książek! Uwielbiam, a wręcz kocham całym serduchem. Tris i Tobias, a raczej Cztery są fantastyczną parą. :)

  Zapraszam do mnie: www.fashionforazmariaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam ich! Tobias jest taki kochany :3

   Usuń