Hopeless - Colleen Hoover

6 Comments

   Książkę tę przeczytałam już w zeszłym roku z polecania koleżanki. Kiedy mi ją dawała spodziewałam się dosyć schematycznej opowieści - dziewczyna poznaje niegrzecznego chłopaka, który wywraca jej świat do góry nogami i już nic nie będzie takie samo jak przedtem. Oj, jak ja się myliłam.

Sky Davis jest siedemnastoletnią dziewczyną, słynącą z tego, że często zmienia chłopaków. Dean Holder po pobiciu jednego z uczniów, według plotek, trafia do poprawczaka. Gdy wraca do domu, na jaw wychodzą tajemnice, które zmienią życie obojga nastolatków. To tak w bardzo dużym i ogólnym skrócie.  

Zaczynając czytać tę powieść nie spodziewałam się, że wywoła ona u mnie takie emocje. Autorka w niesamowity sposób porusza trudne tematy. Sprawia, że czujemy dokładnie to samo co bohaterowie, identyfikujemy się z nimi, potrafimy wyobrazić  sobie nas samych w ich sytuacji. Przedstawia miłość bohaterów w taki sposób, że nie wydaje się ona kiczowata ani przesłodzona, tylko piękna. Przyłapywałam się nieraz na tym, że płacze czytając ich wyznania miłości, gdzie prawdopodobnie w innej książce wywracałabym oczami na tę ckliwość.

Polubiłam również bohaterów. Na początku nie przepadałam za Sky, jednak z kolejnym rozdziałem zyskiwała moją sympatię. A co do Deana Holdera, to jest on jednym z tych bohaterów, którzy natychmiast zyskują naszą przychylność. Przez większość czasu miałam ochotę zamienić się ze Sky, "wejść" do książki i po prostu go przytulić.

Jest to książka o szukaniu prawdy o samym sobie, o tym, jak trudne może być wybaczanie, jak wielki wpływ mogą mieć na nas wydarzenia z przeszłości i jak silnym uczuciem możemy pałać do drugiej osoby. Jestem w niej niezaprzeczalnie zakochana (jak również w Deanie Holderze) i nie jestem w stanie znaleźć  w niej żadnych minusów. Sądzę też, że nieraz wrócę do niej, aby przypomnieć sobie tę smutne, ale jednocześnie wspaniałą historię dwojga ludzi, szukających swojego miejsca w świecie.You may also like

6 komentarzy:

 1. Sporo słyszałam o tej książce, ale jestem na nią trochę za stara :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę, że spodoba się każdemu bez względu na wiek, naprawdę polecam ją przeczytać :))

   Usuń
 2. Na początku miałam takie same odczucia co do książki jak Ty, ale w ostatecznym rozrachunku naprawdę mnie zaskoczyła :)

  secretsofbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. prawda ??? pierwszy raz pomyliłam się w ocenie książki tak bardzo, jest naprawdę cudowna <3

   Usuń
 3. Czytałam wiele recenzji tej książki (w większości pozytywnych) i bardzo mnie zaintrygowała. Wydaje się książką wartą przeczytania i niedługo chyba właśnie to zrobię.
  ineedyourhope.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. naprawdę warto, dostarcza dużej dawki emocji więc polecam wziąć ze sobą chusteczki :))

   Usuń